Оператори системи розподілу (ОСР), які входять до АТ "Українські розподільні мережі" ("УРМ), опрацьовують стратегію спільного оперативного реагування у випадку масованих атак РФ на енергоінфраструктуру України під час опалювального періоду 2024/2025, передає Енергореформа.
Про це повідомила прес-служба "УРМ".
У своєму релізі 3 жовтня вона зазначає, що керівники та технічні фахівці державних ОСР з групи, а саме ПАТ "Запоріжжяобленерго", ВАТ "Тернопільобленерго", ПАТ "Черкасиобленерго", АТ "Харківобленерго", АТ "Хмельницькобленерго", АТ "Миколаївобленерго", у Харкові провели спільне робоче засідання, де насамперед обговорили дорожні карти надання взаємодопомоги в аварійних випадках.
В "УРМ" пояснили, що йшлося про затвердження чисельного складу ремонтних бригад, які будуть залучені для оперативного усунення наслідків можливих обстрілів розподільних мереж компаній групи. Окрім зведених ремонтних бригад енергетиків, допомога включатиме необхідну спецтехніку, обладнання та матеріали, додали там.
За результатами засідання компанії мають підписати відповідний меморандум, уточнили в "УРМ".
Крім того, на зустрічі обговорювалися стан підготовки енергетичної інфраструктури до проходження ОЗП, заходи нарощування потужностей розподіленої генерації та резервного живлення критичної інфраструктури, проведення протиаварійних тренувань з оперативним персоналом щодо порядку дій в надзвичайних ситуаціях, аналіз запасів обладнання, матеріалів та палива на складах для можливості швидкого відновлення мереж.
"Сьогодні ми координуємо наші дії для спільного реагування на критичні питання енергосектору в рамках підготовки до зими. Важливо професійно відпрацювати всі можливі сценарії, реально оцінити наші можливості оперативного застосування досвіду спільної допомоги у найкритичніший момент та зробити все можливе для зміцнення стійкості української енергосистеми в умовах російських атак взимку", – прокоментував в.о. генерального директора "УРМ" Артем Мартинюк, який головував на засіданні.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.