Усі три діючі атомні станції України так чи інакше постраждали від останньої військової атаки 19 листопада, передає Енергореформа.
Про це заявило Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ).
"Нестабільна ситуація з ядерною безпекою під час конфлікту була підкреслена на трьох діючих АЕС України, причому чотири з дев’яти реакторів знизили потужність після атак, які ще більше дестабілізували електромережу", – йдеться в його повідомленні на сайті.
Там нагадали, що дві з електростанцій – Хмельницька та Рівненська – вже знижували виробництво електроенергії в результаті військових дій на початку цього місяця, а 19 листопада їм довелося зробити це ще більше, оскільки кожна з них втратила підключення до однієї зі своїх високовольтних ліній електропередачі.
Зазначається, що зв'язок з високовольтною ЛЕП втратила і третя діюча АЕС країни – Південноукраїнська. Крім того, АЕС повідомила про виявлення 11 дронів протягом ночі за кілометр від місця її розташування.
Як повідомляла Енергореформа, оператор АЕС НАЕК "Енергоатом" під час атак РФ у попередні роки почав застосовував превентивне зниження потужності, аби у разі влучання уникнути важких ускладнень. Іншою причиною зниження потужності АЕС є безпосередньо наслідки влучань.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.