Енергохолдинг ДТЕК при відновленні пошкоджених ударами РФ ТЕС може закрити приблизно 10% від потреб обладнанням старих європейських станцій, передає Енергореформа.
Про це повідомив виконавчий директор холдингу Дмитро Сахарук.
"Ми шукаємо, ми працюємо більше, ніж з десятьма країнами, але до кінця року це буде приблизно 5-10% від потреб, поодинокі випадки", – сказав він у коментарі Енергореформі в кулуарах заходу "Діалоги з NV. Майбутнє української енергетики", який недавно відбувся в Києві.
Сахарук вказав, що проблем з пошуком такого обладання, яке б підходило для використання, досить багато.
"Станції здебільшого не працюють, це обладнання старе, воно не використовується, тому навіть якщо станції можуть надати безкоштовно, то далеко не все підходить, не все можемо забрати", – пояснив він, додавши також, що вся допомога розподіляється Міністерством енергетики.
Виконавчий директор також зазначив, що не всі старі станції погоджуються на безкоштовну передачу майна, оскільки вони часто перебувають у приватній і приватно-державній власності, "й у кожного власника свої рішення".
Щодо зовнішнього фінансування відновлення, виконавчий директор ДТЕК звернув увагу, що його обсяги поки незначні.
Як повідомляло агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Дмитра Сахарука 23 липня, "ДТЕК" планує відновити до жовтня цього року 60-70% зруйнованої російськими атаками, починаючи з березня цього року, теплової генерації за умови відсутності нових обстрілів.
Виконавчий директор повідомив, що до кінця 2024 року "ДТЕК" планує вкласти у відновлення генерації 4 млрд грн на додаток до 1,3 млрд грн вже вкладених коштів.
При цьому загальна потреба у фінансових ресурсах на відновлення генерації складає $350-400 млн, що втричі перевищує потреби минулого сезону, коли енергохолдинг відновив 10 блоків, вклавши в роботи $110 млн власних коштів.
Станом на січень 2022 року встановлена потужність "ДТЕК Енерго" у тепловій генерації становила 13,3 ГВт.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.