Україна планує до наступного осіннє-зимового періоду ввести в експлуатацію з метою децентралізації енергетики понад 300 МВт потужності газових турбін та генераторів для комбінованого виробництва тепла та електроенергії, передає Енергореформа.
Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
"Ми плануємо увійти в наступний опалювальний сезон 2024/2025 із газовими турбінами/генераторами загальною потужністю понад 300 МВт для комбінованого виробництва тепла та електроенергії", – сказав Галущенко, слова якого наводяться у релізі міністерства, під час зустрічі у Вашингтоні з заступником Держсекретаря США з питань енергетичних ресурсів Джеффрі Пайєттом.
При цьому міністр зазначив, що Україна потребує допомоги США у підготовці комплексного плану створення розподіленої енергетичної системи і кращого управління мережею, а також підтримки в його реалізації.
Глава Міненерго підкреслив, що в межах підготовки до опалювального сезону 2024/2025 років має бути проведена масштабна децентралізація генерації, забезпечено максимальну підтримку переходу існуючих технологій генерації на більш ефективні та гнучкі, орієнтовані на базове навантаження та пікове споживання.
Як зазначає Міненерго, Джеффрі Пайєтт своєю чергою запевнив, що Сполучені Штати продовжуватимуть підтримку українського енергосектора і зацікавлені у напрацюванні найефективніших механізмів її забезпечення.
Як повідомляла Енергореформа, на початку жовтня, НАЕК "Енергоатом" встановила отриману на початку лютого цього року від Агентства США з міжнародного розвитку USAID першу газотурбінну мобільну електростанцію потужністю 28 МВт на один з об'єктів критичної інфраструктури, запустила її в тестовому режимі та готується підключити до мережі найближчими днями.
Фото з архіву.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.