Станом на 19 липня 2023 року в українських підземних сховищах вже зберігається 11,7 млрд куб. м газу, 2,5 млрд куб. м з яких спрямовано від початку сезону закачки, передає Енергореформа.
Про це повідмила група "Нафтогаз" на сайті 21 липня.
"Від старту сезону закачування в 2023 році в українські підземки вже спрямовано 2,5 млрд куб. м газу. Цей рівень відповідає аналогічному періоду 2022 року. Загалом підготовка запасів газу до наступної зими йде за планом, до того ж в липні ми закачали навіть більше газу, ніж передбачалося", – наголосив голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов, слова якого наводяться у повідомленні.
Він назвав такий результат "дуже хорошим", враховуючи збільшення споживання газу в ІІ кварталі 2023 року на 13% у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року.
"Зростання рівня споживання газу спричинено багатьма чинниками, у тому числі поступовим відновленням економіки нашої країни. Але, як ми бачимо за наявними даними, нам все одно вдається досягати всіх поставлених цілей у межах підготовки до наступної зими", – додав Чернишов.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.