Унаслідок бойових дій за минулу добу в Запорізькій області знеструмлено 5 населених пунктів, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Разом з тим, згідно з його оновленням у Телеграм-каналі 3 жовтня, внаслідок технологічних порушень залишаються знеструмленими 5 населених пунктів у Київській області та 7 населених пунктів – у Дніпроперовській.
Крім того, через обстріли традиційно залишається без світла частина споживачів у Донецькій, Дніпропетровській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.
У цілому в енергосистемі 2 жовтня застосовувалися обмеження виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії загальною потужністю 310 МВт.
Після відсутності імпорту е/е у перші два дні жовтня, сьогодні згідно з даними сайту ENTSO-E, він надійде зі Словаччини обсягом 1114 МВт-год у вечірні години.
Експорт запланований на рівні 931 МВт-год у нічні години у Словаччину і Молдову. Учора комерційний експорт до Словаччини та Молдови склав 4,58 тис. МВт-год.
Фото з архіву.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.