Україна потребує відновлення майже 75% своєї теплової генерації, пошкодженої внаслідок масованих ударів російських окупантів, передає Енергореформа.
Про це повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.
"Нам потрібно відновлювати приблизно 7,5 ГВт теплової генерації, це майже 75% від всієї її потужності. Це великі обсяги, які необхідно якнайшвидше повертати в мережу", – сказав він в ефірі національного телемарафону Єдині новини 26 січня увечері.
При цьому Сахарук зазначив, що будь-яка допомога міжнародних партнерів України під час війни критично необхідна.
"З початку війни допомога надходила по низьковольтному обладнанню для мереж регіональних компаній. Після того, як росіяни з жовтня почали бити по високольтним підстанціям та по генерації, партнери відповідно почали надавати саме таке обладнання для ремонту", – описав він ситуацію.
Разом з тим, за його словами, зважаючи на значні масштаби руйнувань, обладнання наразі не вистачає.
"Воно має у великих обсягах надходити як для передачі е/е, так насамперед і для ТЕС та ТЕЦ. Перше вже пішло, це приблизно 10-15% від необхідного", – вказав топ-менеджер ДТЕК.
Що стосується стану енергосистеми після масованої ракетної і дронової атаки 26 січня, Сахарук назвав найважчою ситуацію в Одеській області.
"На півдні були влучання, низка об'єктів була пошкоджена, тому в Одесі тривають аварійні відключення. Критичну інфраструктуру вдалося підключити, але про нормалізацію ситуації говорити не можна. Думаю, ще кілька днів знадобиться, щоб повернутися до відносної стабільност", – дав прогноз Сахарук.
Він пояснив, що наприклад, енергооб'єкти у Дніпропетровській області теж зазнали значних руйнувань, але там була можливість заживити споживачів за резервними схемами.
"Нехай вони не ідеальні і не супер надійні, але робимо все, щоб повернути світло. Натомість в Одеській області заживлення хоча б за тимчасовими схемами потребуватиме часу", – зазначив енергетик.
При цьому він висловив подяку всім енергетикам, які протягом війни докладають неймовірних зусиль для відновлення енергосистеми після ворожих атак, зазначивши, що критика на їхню адресу та накладання штрафів абсолютно незрозуміла.
"Навіщо накладати штрафи на тих, хто ціною життя відновлює світло для українців?", – поставив питання Сахарук.
Як повідомяла Енергореформа, за інформацією ДТЕК після атаки 26 січня Київ, Київська та Дніпропетровська області вже повернулися до погодинних графіків, в Одеській екстрені відключення можуть тривати ще кілька днів.
Кількома днями раніше енергорегулятор НКРЕКП за порушення при організації відключень споживачів від електроенергії вирішив накласти по 85 тис. грн штрафу на "ДТЕК Київські електромережі", "ДТЕК Одеські електромережі", "Вінницяобленерго", "Чернівціобленерго", "Волиньобленерго", "Тернопільобленерго", а також по 1700 грн штрафу – на їхніх керівників. ДТЕК заявив, що оскаржуватиме ці рішення.
Фото з архіву.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.