Антимонопольний комітет України (АМКУ) не зафіксував з боку операторів мереж АЗК фактів цілеспрямованих дій з метою завищення цін, передає Енергореформа.
Про це заявив голова АМКУ Павло Кириленко.
"Наразі комітет на підставі вже отриманих проаналізованих даних станом на сьогодні не зафіксовав доказів змови учасників ринку щодо підвищення цін", – сказав Кириленко на засіданні Верховної Ради 8 квітня, звітуючи результат розгляду справи щодо можливих антиконкурентних дій учасниками ринку пального, починаючи з 9 березня цього року.
За словами очільника комітету, з 9 березня АМКУ розпочав збір та аналіз інформації щодо причин різкого зростання цін, відбулися консультації з урядом про можливі інтервенції на ринок та робочі зустрічі в режимі фактично через кожен день з СЕО ключових гравців ринку палива.
"Усі без винятку оператори зазначають, що обсяги їхніх продажів та їхня рентабельність відчутно знизилися, тому вони самі зацікавлені й готові знизити ціни", – зазначив він.
Кириленко пояснив, що від початку цінового стрибка на світовому ринку нафтопродуктів після початку війни з Іраном обсяги поставок та джерела купівлі палива в Україну опинилися під загрозою істотного скорочення. При цьому на стан ринку впливали такі фактори, як зростання фактичної ціни нафтопродуктів та прогноз подальшого зростання собівартості, послаблення національної валюти, збільшення вартості логістичних послуг і митних платежів.
"Усі перечислені об'єктивні фактори приблизно однаково вплинули на учасників ринку. Усі українські оператори АЗС купують пальне майже винятково в європейських країнах в одних і тих же виробників та трейдерів", – сказав він.
Кириленко наголосив, що ринки нафтопродуктів в Україні нерегульовані, ціноутворення є вільним та ринковим, а частки учасників ринку повністю виключають можливість його монополізації.
Крім того, за його словами, з настанням цінової кризи внаслідок війни у жодній країні ЄС антимонопольні органи не ухвалили жодного рішення про відкриття справи щодо можливої цінової змови операторів ринку.
Джерело: https://www.rada.gov.ua/video/rada-tv/64430.html
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.