Асоціація сонячної енергетики України подала петицію до Кабінету міністрів України щодо припинення відключення домашніх сонячних станцій від мережі, передає Енергореформа.
"Домашні СЕС не мають можливості виробляти та передавати вироблену електроенергію в загальну енергосистему під час планових та аварійних відключень. Така ж ситуація склалася з сонячними електростанціями на підприємствах, побудованих для власного виробництва, які через відключення не можуть віддати вироблені надлишки в енергосистему України", – йдеться в релізі АСЕУ.
Асоціація зазначає, що створення умов для роботи розподіленої генерації буде дозволяти проходити весняно-літні місяці з мінімальними відключеннями споживачів в денний час та частково зменшить навантаження на енергомережі в осінньо-зимовий період. Вона акцентує, що це повністю відповідає курсу держави на розвиток децентралізованої генерації.
Також, нагального рішення потребує і мікро-генерація – "СЕС для квартири". АСЕУ вказує, що треба максимально спростити правила відпуску електроенергії в мережу для "балконних СЕС", встановивши обмеження на віддачу в мережу в 600Вт, як у країнах Євросоюзу. Це найбільш наближена до споживача генерація, і лише законодавчі норми зупиняють її розвиток в Україні, зазначає АСЕУ.
Подана АСЕУ петиція до уряду містить такі пропозиції:
Мета – вирішення проблем в енергетиці, спричинених насамперед війною.
Ознайомитись з петицією та підписати її можна за посиланням: https://petition.kmu.gov.ua/petitions/6617
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.