Асоціація сонячної енергетики України (АСЕУ) організовує відкритий онлайн-семінар з питань виходу виробників за зеленим тарифом з балансуючої групи ДП "Гарантований покупець" і роботи на вільному ринку, передає Енергореформа.
27 липня набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення та "зеленої" трансформації енергетичної системи України" № 3220-ІХ, який відкрив нові можливості для виробників електроенергії з ВДЕ.
Прийняття Закону №3220 було своєчасним, оскільки ринок вже давно потребував нового поштовху, а ситуація з розрахунками та балансуванням набула для виробників катастрофічних масштабів.
Закон визначає різні варіанти для роботи ВДЕ-генерації поза межами балансуючої групи "ГарПока", що, по суті, стимулює виробників активно входити на ринок.
Тому для багатьох виробників постає питання – як продавати електроенергії в умовах вільного ринку?
Саме про це Асоціація сонячної енергетики України буде говорити на своєму відкритому онлайн-семінарі "Вихід СЕС із балансуючої групи "ГарПок" і продаж електроенергії в умовах вільного ринку. Проблеми, інструменти, рішення".
План семінару:
Спікер: Ексчлен НКРЕКП, колишній співробітник державного підприємства "Оператор ринку",досвідчений експерт у сфері ринків електроенергії.
Дата проведення: 21 грудня о 14:00.
Формат події: Онлайн трансляція в Zoom.
Не пропустіть можливість поглибити свої знання та розширити свій інструментарій для продажу електроенергії в умовах вільного ринку.
Посилання на реєстрацію - https://forms.gle/8S2D8qon6oFc2cZo7
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.