Асоціація суб’єктів розподіленої та маневрової генерації (АСРМГ) створена в Україні, передає Енергореформа.
Підписання відповідних документів про створення АСРМГ відбулося у під час пресконференції в агентстві Укрінформ 22 грудня, передає кореспондент Енергореформи.
Засновниками асоціації стали ТОВ "Ей Сі Джі Україна", "Укрпалет Енерджи", "Так Енерджі Груп", власником яких є Максим Марченко або заснований ним закритий недеверсифікований венчурний корпоративний інвестфонд "Джерело", а також ТОВ "Ампер Енергоресурс", у якому фонд володіє 10% акцій.
Марченко став головою асоціації. Серед видів діяльності цих компаній виробництво та продаж е/е.
За його словами, АСРМГ створена у відповідь на всі складні виклики, які переживає енергосистема під час війни, і спрямує свою діяльність на розвиток енергосистеми, заснованій на децентралізації.
"Наша мета – об’єднати усю енергетичну спільноту, створити нові умови праці, нові завдання і ролі, аби зробити незалежну енергосистему та оновити інфраструктуру", – пояснив голова асоціації.
Марченко зазначив, що зараз компанії-засновники мають приблизно 200 МВт газової генерації, які перебувають на різних етапах реалізації, але приблизно половина з них уже працює і продає е/е на ринкув ринок. Він уточнив, що проєкти майже на 70 МВт реалізуються в прифронтових регіонах.
Одним з партнерів асоціації Марченко назвав чеську компанію RSE s.r.o., яка є виробником мобільних когенераційних рішень на базі двигунів MWM та офіційним партнером цієї компанії.
Її засновник Андрій Гріненко, який є також співласником української компанії "Кліар Енерджі", що працює, зокрема, в сфері біоенергетики, під час пресконференції повідомив, що RSE вже реалізувала проєктів на 900 МВт, значна частина з яких – в Україні, де у неї вже є понад 150 клієнтів.
Фото з Facebook АСРМГ
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.