Однією з особливостей останньої масованої атаки РФ 13 грудня була її спрямованість на об’єкти міждержавної енергетичної інфраструктури, що мало на меті максимально зменшити експортно-імпортні можливості або й взагалі роз’єднати енергосистеми України та Європи, передає Енергореформа.
Так вважає радник премєр-міністра України, член наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко.
"З характерних моментів саме останньої атаки – вона була по тій мережевій інфраструктурі, яка задіяна безпосередньо у експортно-імпортних операціях між Україною та європейськими сусідами. Це робилося для того, щоб по максимуму зменшити можливість залучення імпорту, а в ідеалі добитися від’єднання української системи від європейської", – сказав він на брифінгу в Медіа-центрі України в Києві 16 грудня.
В цілому, за словами Бойка, остання атака була орієнтована на цілком зрозумілі цілі – "уже традиційно під атакою були ключові об’єкти енергоінфраструктури як в частині передачі, так і виробництва е/е".
Відносно перспективі відновлення пошкоджених обєктів і помякшення графіків відключень е/е, Бойко зазначив, що "дуже найближчим часом" споживачі відчують результати колосальних зусиль енергетиків.
Він також пояснив, що фізичний захист виконує свої задачі під час атак, але звернув увагу, що площа магістральної підстанції може сягати від 15 до 70 футбольних полів і налічувати кілька тисяч одиниць обладнання.
За його словами, фізичний захист ділянки в 100 кв м може коштувати орієнтовно $1 млн. Як пояснив Бойко, щоб захистити генерацію, потрібно звести бетонний саркофаг висотою в 10-12 поверховий будинок на 8-10 під'їздів.
"Оцей приклад мав би відповісти на питання, чи можна повністю захистити підстанції (…).Захист іде ключових елементів обладнання. Тому все одно трапляються пошкодження, і треба час на відновлення", – зазначив радник прем'єра.
За даними Міненерго, імпорт е/е за останні дні збільшився майже вдвічі – до 21,2 тис. МВт*год 16 грудня проти 12,4 тис. МВт*год у четвер, 12 грудня, напередодні атаки.
Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=93_fmD4RAwoУкраїна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.