Чергова масована атака РФ на об’єкти енергетики вночі та зранку 30 жовтня призвела до пошкодження підстанцій, критично важливих для ядерної безпеки та захисту в Україні, передає Енергореформа.
Про це заявило МАГАТЕ.
"Після цього команди МАГАТЕ на Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС повідомили, що кожна з електростанцій втратила доступ до однієї зі своїх зовнішніх ліній електропередач. Крім того, команда МАГАТЕ на Рівненській АЕС повідомила, що станція зменшила потужність двох зі своїх чотирьох блоків на прохання оператора мережі", – зазначило агентству на своєму сайті.
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі у зв’язку з цим знову закликав до максимальної військової стриманості поблизу ядерних установок та повної поваги до семи невід’ємних стовпів ядерної безпеки та захищеності.
"Загрози для ядерної безпеки залишаються цілком реальними та постійно присутніми", – цитуються у повідомленні слова Гроссі.
Наразі "Енергоатом" експлуатує дев'ять енергоблоків Південноукраїнської, Рівненської та Хмельницької АЕС загальною потужністю 7880 МВт, які розташовані на підконтрольній Україні території.
Запорізька АЕС з шістьома енергоблоками ВВЕР-1000 загальною потужністю 6000 МВт після її окупації 4 березня 2022 року не виробляє електроенергію з 11 вересня того ж року.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.