Аварійні відключення електроенергії увечері 14 жовтня застосовані в восьми областях, передає Енергореформа.
Про це повідомила НЕК "Укренерго".
"Через зумовлену попередніми російськими обстрілами складну ситуацію в енергосистемі – у Сумській, Харківській, Полтавській, Дніпропетровській, а також частково у Кіровоградській, Київській і Черкаській областях – застосовані аварійні відключення", – йдеться в повідомленні "Укренерго" в Телеграм 14 жовтня увечері.
Там уточнили, що в Запорізькій області аварійно знеструмлюються тільки промислові споживачі.
На Чернігівщині оператором системи розподілу (обленерго) наразі застосовується три черги погодинних відключень.
"Триває ліквідація наслідків російських атак на енергооб’єкти в усіх постраждалих від обстрілів регіонах. Якщо у вас зараз є електроенергія – будь ласка, споживайте її ощадливо!", – закликає "Укренерго".
Пізніше, ближче до 19:00 ДТЕК повідомив про скасування аварійних відключень для Київщини,б де вони застосовувалися в Броварському, Бориспільському та Обухівському районах.
Як повідомлялося, аварійні відключення почали тимчасово застосовуватися для 7-8 областей після масованої ракетно-дронової атаки РФ по енергосистемі 10 жовтня, коли тільки в Києві були знеструмлені 800 тис. споживачів.
Джерело: https://t.me/Ukrenergo/4197
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.