Австрія анонсувала другий внесок обсягом EUR5 млн у Фонд підтримки енергетики України, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики з посиланням на федерального міністра клімату, довкілля, мобільності, інновацій та технологій Австрії Леоноре Гевесслер.
Як зазначає Міненерго у своєму релізі, перший внесок австрійської сторони до Фонду становив EUR10 млн. За ці кошти була придбана, зокрема, парова турбіну для однієї з ТЕЦ, олива, а також спецтехніка – автогідропідйомники, екскаватори-навантажувачі, бурильно-кранові установки, автопідйомники, стріловий повноповоротний кран.
Очікувані кошти будуть спрямовані на відновлення енергетичних об’єктів, що постраждали від нещодавніх російських атак.
"В умовах, коли ворог постійно намагається позбавити Україну світла, важливо відчувати надійну підтримку від наших партнерів. Австрія – одна з тих країн, яка надає нам постійну допомогу. Дякуємо за це", – зазначив глава Міненерго Герман Галущенко.
Міненерго уточнило, що в цілому сума анонсованих та вже перерахованих внесків до Фонду підтримки енергетики, створеного два роки тому за спільної ініціативи міністра енергетики України та єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон, зросла до понад EUR438 млн.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.