Через складні погодні умови без електропостачання 48 населених пунктів у Чернігівській, Закарпатській та Житомирській областях, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його оновленням у Телеграм 16 липня, загалом через бойові дії та техпорушення залишаються знеструмленими 507 населених пунктів.
Натомість енергетики за добу заживили 31,15 тис. споживачів, знеструмлених внаслідок бойових дій.
Їм вдалося повернути світло побутовим споживачам та промисловому підприємству після обстрілу РФ енергооб’єкта в Дніпропетровській області, внаслідок чого було пошкоджене його обладання.
Також у Дніпропетровській області через обстріл вимикалась повітряна лінія, що призвело до знеструмлення підстанції, побутових споживачів та місцевої промисловості. Під час огляду на території підстанції виявлено обрив проводів. Усі споживачі заживлені.
Довелося повертати світло й в Одеській та Львівській областях, де з технологічних порушень вимикалися високовольтні повітряні лінії та в результаті цього знеструмлювались підстанції і підключені до них споживачі, в тому числі промилосві на Львівщині.
Як повідлмляла Енергореформа, через аварію на одному з енергооб'єктів аварійні відключення електроенергії застосовуються в семи областях, а для всіх інших максимально посилені обмеження, що передбачає відключення протягом доби одночасно чотирьох черг споживачів.
Джерело: https://t.me/energyofukraine/2576
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.