"На 85% більшість об'єктів, які мають бути захищені,насамперед, "Укренерго", вже захищені. Держава виділила приблизно 19 млрд грн, сама компанія профінансувала роботи ще приблизно на 13 млрд грн із кредитних коштів партнерів. Окремо всі наші газодобувні, нафтопереробні підприємства також здійснили певні елементи захисту 1,2 рівня плюс активний захист систем ППО загалом", – сказав Шмигаль на прес-конференції в Києві 10 вересня.За його словами, 1 рівень захисту – це габіони з піском, а 2 – "потужні залізобетонні конструкції, здатні витримати прямі удари дронів та захистити від уламків ракет".
"Сьогодні ніхто не може сказати про 4 години або 16 годин без світла або зовсім без відключень. У росіян є свої терористичні плани знищення нашої енергоінфраструктури, продовження геноцидної політики. Ми до цього готуємося й розуміємо, як проходити цю зиму. Ми точно її пройдемо разом – об'єднані та підготовлені. У яких умовах ми будемо її проходити, буде видно лише в міру наближення ОЗП, а сьогодні передбачати та робити якісь сенсаційні заяви абсолютно неправильно”, – наголосив Шмигаль.Джерело: https://www.youtube.com/live/dvk4ekf6IRo
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.