Бригада "Запоріжжяобленерго" під час відновлення електропостачання мешканців Біленьківської громади, знеструмлених через чергову атаку РФ, потрапила під обстріл агресорів, передає Енергореформа.
Про це повідомив очільник компанії Андрій Стасевський.
"Наша бригада, що повертала світло Біленьківській громаді, потрапила під обстріл: пошкоджено автовишку, люди не постраждали", – написав Стасевський у Facebook 1 квітня.
За його словами, в автовишці дронами пошкоджено передні крило та колесо, а всі четверо працівників наразі у безпеці.
Він додав, що це чергове нагадування про те, якою небезпечною є робота енергетиків.
Як повідомляла Енергореформа, 19 березня внаслідок ворожої атаки на енергооб'єкт зазнав поранень один із працівників АТ "Запоріжжяобленерго", попередньо йому діагностували мінно-вибухова травму та осколкові поранення спини.
18 березня армія РФ атакувала дронами бригаду ДТЕК у Дніпропетровській області, коли енергетики прямували на огляд лінії до прифронтового села.
Як свідчать щоденні повідомлення українських енергокомпаній, РФ не припиняє щодобових атак і обстрілів об’єктів української енергетичної інфраструктури. Ворожі удари наносяться також безпосередньо по персоналу енергопідприємств.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.