Великобританія виділить Україні 88 млн фунтів стерлінгів ($118 млн) на зміцнення енергетичної незалежності, передає GreenDeal.
Про це повідомила прес-служба прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона.
“Великобританія оголошує про допомогу Україні у розмірі 88 млн фунтів стерлінгів для підтримки стабільності інститутів управління України та енергетичної незалежності”, – йдеться у повідомленні прес-служби прем’єр-міністра Великобританії.
Зазначається, що новий фонд разом із іншим британським фондом Good Governance Fund допоможуть знизити залежність України від російських енергетичних поставок.
Good Governance Fund був створений у 2015 році для підтримки економічних та інституційних реформ у Східній Європі та на Західних Балканах.
Згідно з планами, англійський прем’єр-міністр зустрінеться із президентом України Володимиром Зеленським 1 лютого. Зазначається, що Джонсон під час свого візиту до Києва обговорить "повний спектр запропонованої стратегічної підтримки Великобританії".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.