Всі об’єкти ДСП "Чорнобильська АЕС" досі перебувають під контролем військових країни-агресора, тривають ремонтні роботи щодо відновлення електропостачання станції, втраченого через військові дії та пошкодження ліній електропередач, передає Енергореформа.
Про це повідомила Державна інспекція ядерного регулювання України.
"Тривають роботи з відновлення зовнішнього електропостачання майданчика, відключеного з 11:22 9 березня", – йдеться у повідомленні ДІЯРУ удень суботи.
Інспекція з посиланням на керівництво АЕС додала, що на майданчик доставлений додатковий запас дизельного палива для дизельних електростанцій, що забезпечують аварійне електроживлення сховищ відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-1 та СВЯП-2), а також нового безпечного конфайменту над об’єктом "Укриття".
За інформацією ДІЯРУ також досі залишається неможливим регулюючий контроль за станом ядерної та радіаційної безпеки на майданчику ДСП "ЧАЕС" та на території зони відчуження, а також контроль ядерних матеріалів на підприємстві.
Робота Автоматизованої системи радіаційного контролю зони відчуження досі не відновлена, відсутня інформація щодо реального стану справ на майданчику ДСП, оскільки відсутній будь-який зв'язок із персоналом АЕС, що безпосередньо перебуває на майданчику вже 17-ту добу поспіль, пояснила інспекція.
"Враховуючи психологічну, моральну та фізичну втомленість персоналу, а також відсутність денного та ремонтного персоналу, заходи з технічного обслуговування та ремонту обладнання, важливого для безпеки об’єктів на майданчику ДСП "ЧАЕС", не здійснюється, що може призвести до зниження його надійності, що своєю чергою може призвести до відмов цього обладнання, аварійних ситуацій та аварій", – акцентувала ДІЯРУ.
Кількома година раніше МАГАТЕ у своєму twitter зазначило, що було відновлено передачу даних системи моніторингу гарантій із Запорізької АЕС, проте на ЧАЕС вона все ще не функціонує, а на Южноукраїнській АЕС відбуваються періодичні збої передачі даних.
МАГАТЕ також вказало, що на ЗАЕС, яка перебуває під контролем російських сил, було виявлено та утилізовано нерозірвані боєприпаси, що залишилися там від 4-го березня, коли відбулося збройне захоплення станції.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.