Все технологічне обладнання та всі системи контролю та моніторингу радіаційних показників Чорнобильської АЕС працюють в штатному режимі, передає Енергореформа.
Про це повідомила НАЕК "Енергоатом" з посиланням на директора ЧАЕС Валерія Сейду.
"Загальні втрати оцінити поки не можемо. Окупанти забрали з собою 5 з 15 контейнерів з обладнанням для ремонту і запчастинами, необхідними для ЧАЕС. Що саме там було, ми поки сказати не можемо", – сказав Сейда, якого цитує "Енергоатом" в своєму телеграм-каналі 1 квітня.
За його словами, в штатному режимі працюють як об’єкт Укриття, так і сховища відпрацьованого ядерного палива.
"Зараз на території Чорнобильської АЕС немає жодного рашиста. Усі вони покинули станцію та її територію 31 березня до 20.00, забравши з собою Нацгвардійців, яких тримали у полоні з моменту захоплення ЧАЕС", – зазначає директор станції.
Станція була захоплена російськими окупантами у перший день війни.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.