Частина атомних блоків на підконтрольній Україні території ще працює на зниженій потужності після ударів РФ по ключовим підстанціям, які забезпечують її передачу, передає Енергореформа.
Про це повідомила НЕК "Укренерго".
"Через пошкодження ключових високовольтних підстанцій частина атомних енергоблоків поки працює не на повну потужність", – йдеться в повідомленні НЕК в Телеграм 9 лютого.
Водночас, за її інформацією, завдяки наполегливій роботі енергетиків наразі вдалося перейти від аварійних до планових графіків погодинних знеструмлень у більшості регіонів.
При цьому споживання електроенергії в перший робочий день тижня суттєво знизилося: станом на 9:30 понеділка його рівень був на 16,5% нижчим, ніж в цей час попереднього робочого дня, п’ятницю. Добовий максимум споживання у неділю 8 лютого був майже на 23% нижчим, ніж у неділю 1 лютого.
"Причина – значне посилення вимушених заходів обмеження в усіх регіонах України внаслідок двох масованих російських атак на енергооб’єкти минулого тижня", – пояснила "Укренерго".
Вона наголосила, що необхідність в ощадливому енергоспоживанні зберігається в усіх регіонах України упродовж всієї доби.
Як повідомлялося, у ніч на суботу 7 лютого РФ завдала чергового потужного удару по енергетиці України, внаслідок чого всі підконтрольні Україні АЕС – Рівненська, Хмельницька та Південноукраїнська – вимушено знизили потужність.
Джерело: https://t.me/Ukrenergo/4639
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.