"Сьогодні наші бригади закінчують ремонт лінії 150 кВт, і ми маємо впевненість, що часткове відновлення електропостачання Херсона відбудеться у неділю-понеділок", – сказав Фоменко в ефірі Національного телемарафону "Єдині новини" 25 листопада ввечері.Він пояснив, що одна із бригад ДТЕК у рамках допомоги "Херсонобленерго" працює саме над енергопостачанням обласного центру.
"Незважаючи на надскладну ситуацію, ми продовжуємо працювати. Наразі стан енергосистеми України складний, як тільки нормалізується робота Південноукраїнської АЕС, у будинках херсонців почне з'являтися електроенергія", – сказав Сафронов."У подачі електроенергії будуть застосовуватися екстренні обмеження, оскільки основні джерела енергоживлення зруйновані, буде працювати резервна лінія електропередач, що має обмежену пропускну спроможність. Насамперед будуть підключені об'єкти критичної інфраструктури – об'єкти водопостачання та медичні установи. Тож просимо з розумінням поставитися до ситуації", – додав він.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.