Частка електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у 2025 році, склала 11% у загальній структурі виробництва електроенергії в Україні, передає Енергореформа.
Про це повідомила Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Згідно з її повідомленням на сайті 7 травня, за аналізований період показник об’єктів ВДЕ у встановленій генеруючій потужності зріс до 20,4% з урахуванням потужностей приватних домогосподарств.
"Сегмент приватних домогосподарств і надалі залишається додатковим драйвером розвитку розподіленої генерації. Упродовж 2025 року в Україні було введено 748 МВт нових потужностей ВДЕ від цієї категорії", – зазначив регулятор.
У структурі виробництва електроенергії з ВДЕ найбільшу питому вагу традиційно займають сонячні електростанції – 78%.
Частка вітроелектростанцій становить 12%, об’єктів, що виробляють електроенергію з біогазу та біомаси, – 8%, малих гідроелектростанцій – 2%.
НКРЕКП також зазначила, що у 2025 році 101 генеруюча установка із загальною потужністю 658 МВт перейшла на механізм ринкової премії, що на 40% більше порівняно з 2024 роком.
"НКРЕКП продовжує роботу над створенням передбачуваних та прозорих регуляторних умов для розвитку відновлюваної енергетики, інтеграції нових генеруючих потужностей в енергосистему України та впровадження сучасних ринкових механізмів підтримки галузі", – наголосив регулятор.
За даними ExPro Consulting, у 2024 році обсяг електроенергії, отриманої Україною з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), зріс на 6,4% порівняно з 2023 роком. Її частка в енергобалансі тоді досягла майже 11%.
Джерело: https://www.nerc.gov.ua/news/nkrekp-chastka-vde-u-vyrobnytstvi-elektroenerhii-u-2025-rotsi-sklala-11
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.