Частка електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у 2025 році, склала 11% у загальній структурі виробництва електроенергії в Україні, передає Енергореформа.
Про це повідомила Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Згідно з її повідомленням на сайті 7 травня, за аналізований період показник об’єктів ВДЕ у встановленій генеруючій потужності зріс до 20,4% з урахуванням потужностей приватних домогосподарств.
"Сегмент приватних домогосподарств і надалі залишається додатковим драйвером розвитку розподіленої генерації. Упродовж 2025 року в Україні було введено 748 МВт нових потужностей ВДЕ від цієї категорії", – зазначив регулятор.
У структурі виробництва електроенергії з ВДЕ найбільшу питому вагу традиційно займають сонячні електростанції – 78%.
Частка вітроелектростанцій становить 12%, об’єктів, що виробляють електроенергію з біогазу та біомаси, – 8%, малих гідроелектростанцій – 2%.
НКРЕКП також зазначила, що у 2025 році 101 генеруюча установка із загальною потужністю 658 МВт перейшла на механізм ринкової премії, що на 40% більше порівняно з 2024 роком.
"НКРЕКП продовжує роботу над створенням передбачуваних та прозорих регуляторних умов для розвитку відновлюваної енергетики, інтеграції нових генеруючих потужностей в енергосистему України та впровадження сучасних ринкових механізмів підтримки галузі", – наголосив регулятор.
За даними ExPro Consulting, у 2024 році обсяг електроенергії, отриманої Україною з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), зріс на 6,4% порівняно з 2023 роком. Її частка в енергобалансі тоді досягла майже 11%.
Джерело: https://www.nerc.gov.ua/news/nkrekp-chastka-vde-u-vyrobnytstvi-elektroenerhii-u-2025-rotsi-sklala-11
Кабінет міністрів України прийняв рішення про запуск довгострокових контрактів на ринку електроенергії, завдяки чому український бізнес зможе заздалегідь фіксувати ціну на неї на квартал, півроку або рік, передає Енергореформа.
РФ вдарила по енергетичному об’єкту в Дніпропетровській області, внаслідок чого без світла залишилися споживачі в 139 населених пунктах, передає Енергореформа.
Енергосектор України потребує міжнародної допомоги, у зв'язку з чим Фонд підтримки енергетики та Міністерство енергетики на URC-2026 у Гданську підніматимуть питання про надання EUR650 млн внесків для забезпечення енергтичної стікості, передає Енергореформа.