Через несприятливі погодні умови в Україні знеструмлені 24 населені пункти, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його інформацією в Телеграм-каналі 11 лютого, внаслідок негоди без світла, зокрема, 462 побутових та 24 юридичних споживачі у 9 населених пунктах Полтавської області, 1,6 тисячі споживачів у Чернігівській області.
Через підтоплення пошкоджено опору повітряної лінії електропередачі – відключено 146 споживачів у Закарпатській області.
Багато відключень також через обстріли російських агресорів. Зокрема, на ранок у Донецькій області залишаються без світла майже 48 тис. споживачів у 80 населених пунктах, через ворожі артобстріли знеструмлено 285 споживачів у 3 населених пунктах Сумської області. Там відновлення енергопостачання розпочнеться, щойно дозволить безпекова ситуація.
Внаслідок ворожих обстрілів Херсона було пошкоджено лінії електропередачі, можливі перебої з водопостачанням. Енергетики працюють над ліквідацією пошкоджень на електромережах.
З технологічних причин в Одеській області відключено 151 споживача, у Сумській – 576 споживачів у 4 населених пунктах.
Всього за добу енергетики заживили понад 40 тис. споживачів в Україні, в тому числі майже 26 тисяч абонентів, які знеструмлювалися через пошкодження повітряної лінії 150 кВ у Миколаївській області.; Залишаються без напруги 2 юридичних споживачі.
Щодо ситуації з газопостачанням, то є відключення внаслідок пошкоджень обстрілами газорозподільних мереж у Миколаївській області.
Натомість газовики в одному з населених пунктів Івано-Франківської області відновили розподіл газу 2167 споживачам, які були відключені через пошкодження газопроводу внаслідок несанкціонованих земляних робіт, про що повідомлялося у суботу.
У Луцьку двоє людей отруїлися чадним газом. Їх доставлено в лікарню. Можлива причина отруєння – несправність газових приладів та неправильна робота вентиляції у помешканні.
Джерело: https://t.me/energyofukraine
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.