Через обстріл російських окупантів зупинили роботу 2 блоки ТЕС у прифронтовій зоні, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
"Сьогодні вдень ворог завдав удару по одній з ТЕС у прифронтовій зоні. Внаслідок артобстрілу серйозно пошкоджено обладнання. Припинили роботу два енергоблоки", – йдеться у повідомленні Міненерго в Facebook.
Як зазначило міністерство, через цю зупинку теплових блоків, а також зниження температури довкілля фіксується тимчасовий дефіцит електроенергії в енергосистемі,
"Міненерго звертається до споживачів з проханням підтримати енергетиків - споживати електроенергію розумно і економно, особливо в пікові години навантаження", – підкреслило Міненерго.
З відповідним закликом до споживачів увечері 7 грудня зверулася і НЕК "Укренерго" у своєму телеграм-каналі.
Системний оператор зазначив, що споживання різко зростає і вкрай актуальна необхідність вимкнути все зайве, в тому числі за можливості кондиціонери та обігрівачі, а також електроприлади з мережі, що перебувають у режимі очікування, зокрема, зарядки гаджетів, не вмикати одразу кілька потужних електроприладів.
Як повідомляла Енергореформа, сьогодні "Укренерго" бере аварійну допомогу суміжних операторів протягом восьми годин доби з 11.00 до 19.00 потужністю 700 МВт (3-4 енергоблоки ТЕС), До цього екстренного заходу довелося вдатися, бо більше нічим покрити дефіцит. Останній захід – відключення споживачів.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.