Через російські обстріли частково без світла та газопостачання на ранок 13 березня залишаються абоненти у 7 областях, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики в своєму Телеграм-каналі.
За даними НЕК "Укренерго", через бойові дії та з інших причин без світла залишаються 399 населених пунктів в Україні.
Згідно з оновленням Міненерго, через бойові дії залишаються без світла, зокрема, понад 50,5 тис. споживачів у 89 населених пунктах Донецької області, 7,5 тис. споживачів у 76 населених пунктах Сумської області, 18,1 тис. споживачів у Харківській області, 25,8 тис. абонентів у 45 населених пунктах Херсонської області, 1,5 тис. споживачів у 26 населених пунктів Чернігівської області. У Херсоні минулої доби після обстрілу відключено 150 споживачів електроенергії, а всього по місту без напруги 3160 споживачів.
У Дніпропетровській області через бойові дії відключена одна з підстанцій та знеструмлений юридичний споживача.
Через технологічне порушення знеструмлено майже 3 тис. споживачів в Одеській області.
Всього за добу енергетики відновили електропостачання для понад 13 тис. споживачів, зокрема, для 6839 споживачів у 8 населених пунктах Донецької області.
Ремонтні бригади також усунули наслідки технологічних порушень в електромережах та відновили енергопостачання для понад 2 тис. абонентів у Запоріжжі та області, в тому числі на прифронтових територіях.
Тривають відновлювальні роботи у Хмельницькій області, де через несприятливі метеоумови залишаються відключеними понад 2,4 тис. споживачів у 10 населених пунктах.
Щодо газопостачання, його припинено в одному з населених пунктів Києво-Святошинського району через витік газу на сталевому газопроводі – без ресурсу 135 споживачів приватного сектору, 105 споживачів багатоквартирного будинку та промислове підприємство.
У Києві з технологічних причин припинено газопостачання 111 споживачам (6 багатоквартирних будинків та 8 приватних будинків).
У Сумах тривають роботи з відновлення теплопостачання 16 будинків, яке було припинене через удар "шахедами". Також внаслідок обстрілу від газопостачання відключено 128 споживачів.
У Чернівцях виявлено численні витоки газу на внутрішньобудинковому газопроводі низького тиску, припинено газопостачання 125 споживачам.
В одному з населених пунктів Чернігівської області внаслідок бойових дій пошкоджено підземний сталевий газопровід середнього тиску. Припинено газопостачання 96 споживачам. Доступу до місця пошкодження немає через повторні обстріли.
Джерело: https://t.me/energyofukraine
https://t.me/Ukrenergo/2687
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.