Вийшов з планового ремонту черговий блок АЕС потужністю 1000 МВт, генерація повністю покриває споживання, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
"На одній з АЕС України на 3 дні раніше визначеного терміну вийшов з ремонту енергоблок, який додав енергосистемі 1000 МВт потужності", – йдеться у повіомленні Міненерго у Телеграм-каналі 17 липня.
Там зазначається, що генерація повністю покриває потреби споживачів,а загалом за минулу добу атомна генерація виробила половину спожитої електроенергії.
Разом з тим, через обстріли російських військ залишається без світла частина спожиачів у прифронтових та прикордонних Запорізькій, Чернігівській, Сумській, Харківській, Херсонській, Донецькій областях, де, зокрема. знеструмлювалися 14 населених пунктів і одна шахта. Крім того, через негоду знеструмлені 4 населених пункти в Чернівецькій області, а внаслідок технологічних порушень немає світла у частини споживачів у Дніпропетровській та Сумській областях.
У Херсоні через підрив дамби ще залишається без світла 12,7 тисячі споживачів (з моменту підриву станції вже вдалося відновити електропостачаня понад 1 тис. споживачів – ЕР).
Щодо ЗАЕС, то там, за даними Міненерго, фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі, яке досягло відмітки 16,43 м (на кінець тижня складало 16,46 м – ЕР), але цього достатньо для забезпечення потреб станції.
Фото з архіву.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.