Черговий аукціон з розподілу квоти підтримки нової потужності (т.з. "зелений" аукціон) – цього разу на 47 МВт "об'єктів на інших видах ВДЕ" (мала гідроенергетика, біоенергетика) – не відбувся, передає Енергореформа.
Про це свідчать дані у системі "Prozorro. Продажі".
У розміщеному там протоколі аукціону, запланованого на понеділок, 12 травня, зазначається, що його учасники відсутні.
Максимальний розмір цінової пропозиції учасника – 12 євроцентів/1 кВт*год. Термін підтримки – 12 років.
Як повідомляла Енергореформа, 13 березня не відбувся перший у 2025 році "зелений" аукціон – на 33 МВт СЕС, а 4 квітня – на 100 МВт ВЕС. Причина – відсутність учасників.
В інтерв’ю "Енергореформі" наприкінці січня голова правління Асоціації сонячної енергетики Владислав Соколовський зазначав, що розраховувати на успішне проведення у березні 2025 року "зеленого" аукціону, де буде розподілятися квота на будівництво 33 МВт СЕС, не доводиться, оскільки для СЕС дуже мала квота, за його словами, просто мізерні обсяги.
Кабінет міністрів визначив загальну квоту підтримки "зеленої" енергетики на 2025 рік у розмірі 330 МВт: 250 МВт для ВЕС, 33 МВт – для СЕС, а також 47 МВт – для станцій на інших видах альтернативних джерел енергії (крім енергії вітру, сонця, доменного та коксівного газів, і лише для мікро-, міні- та малих ГЕС).
У липні 2025 року запланований аукціон ще на 150 МВт ВЕС.
"Зелені" аукціони вперше запроваджені 2024 року, але вони закінчилися провалом.
На аукціон із СЕС 31 жовтня не було жодної заявки, на аукціон із ВЕС 29 листопада було подано тільки одну заявку (за даними Української вітроенергетичної асоціації, від компанії з турецькими інвестиціями ТОВ "Атлас Глобал Енерджі"). Таким чином, обидва аукціони визнано такими, що не відбулися. У жовтні-листопаді було визначено для підтримки лише 0,9 МВт малої гідроенергетики, ще 0,6 МВт залишалися під питанням.
Джерело: https://bid.neb.org.ua/auction/view/492927
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.