Данія перерахує до Фонду підтримки енергетики України грантовий внесок на загальну суму EUR7 млн, які будуть спрямовані на закупівлю обладнання для відновлення енергетичної інфраструктури, що постраждала від російських атак, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики України.
Згідно з його релізом 14 листопада увечері, перший транш в розмірі EUR4 млн буде надано найближчим часовм, ще EUR3 млн надійдуть пізніше.
Як зазначається у релізі, про надання коштів повідомив міністр клімату, енергетики та комунальних послуг Данії Ларс Огор під час зустрічі з міністром енергетики України Германом Галущенком у межах міжнародної конференції Energy for the recovery of Ukraine у Варшаві, організованої під патронатом Міненерго.
Його прес-служба вказує, що Ларс Огор запевнив у продовженні Данією допомоги Україні у протистоянні російському агресору, зокрема на енергетичному фронті, зазначивши, що це чітка позиція як уряду країни, так і данського бізнесу.
Галущенко своєю чергою подякував за те, що Данія стала першим спонсором Фонду, зробивши грантовий внесок на суму приблизно EUR536 тис., який було спрямовано на закупівлю енергетичного обладнання для 10 українських енергетичних компаній.
"Під час війни українсько-данське енергетичне партнерство відіграло важливу роль для термінового ремонту та розвитку децентралізованої генерації. Ми цінуємо допомогу Уряду Данії та всього народу, і впевнені у поглибленні нашої співпраці для подальшої відбудови і модернізації українського енергосектору", – зазначив очільник Міненерго.
Як повідомляла Енергореформа, Фонд підтримки енергетики України був створений навесні 2022 року за спільної ініціативи глави Міненерго України Германа Галущенка і Єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон.
За даними Міненерго на початок листопада, загальний обсяг зобов'язань донорів щодо грантових внесків до Фонду підтримки енергетики досяг понад EUR322 млн, з яких на рахунок Фонду фактично перераховано EUR192 млн від 15 донорів державного та приватного секторів з різних держав, решта суми – анонсовані внески, очікувані на рахунку Фонду найближчим часом.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.