Данія стала першим донором Фонду, створеного Енергетичним співтовариством для відновлення в Україні зруйнованої війною енергетичної інфраструктури, передає Енергореформа.
Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко.
"Щиро дякую першому донору, Данії, за те, що вона відповіла на заклик України надати невідкладну підтримку енергетичному сектору в ці важкі часи війни", – цитує Галущенка прес-служба Міненерго у релізі на сайті 25 квітня.
Він також закликав інші країни та міжнародних партнерів ставати донорами Фонда, зазначивши, що українські енергетики щодня попри ворожі обстріли знову і знову відновлюють електромережі та газопостачання.
Директор секретаріату Енергетичного співтовариства Артур Лорковскі зі свого боку запевнив, що відповідні кошти будуть якнайшвидше спрямовані Україні.
"Секретаріат разом із Міненерго України працюватимуть швидко, щоб усі виплачені внески спрямовувалися на задоволення найнагальніших потреб українського енергетичного сектору", – зазначи Лорковські, слова якого наводяться у повідомленні Міненерго.
Як повідомляла Енергореформа, на початку квітня 2022 року Енергетичне співтовариство створило Фонд для відновлення зруйнованої війною української енергетичної інфраструктури, донорами якого мають стати переважно держави-члени ЄС, а також міжнародні компанії і корпорації.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.