Держагентство з управління зоною відчуження спробує відновити роботу автоматизованої системи контролю радіаційного стану одразу, як Збройні сили України завершать перевірку та розмінування території зони та дозволять почати працювати відповідним фахівцям, передає Енергореформа.
Про це повідомив голова агентства Євген Крамаренко.
"На цей час система моніторингу радіаційного контролю зони не працює. До 5 квітня на території майданчика ЧАЕС і поруч комендантська година. Працює ЗСУ. Після цього ми збираємося зайти та встановити причину збоїв у її роботі на відновити її", – пояснив Крамаренко під час брифінгу в Медіа-центрі у Львові 3 квітня.
За його словами, найбільшу стурбованість зараз викликає стан сховищ радіоактивних відходів, розміщених на майданчику ЧАЕС.
"59 осіб персоналу постійно наглядав за майданчиком ЧАЕС та стверджують, що на цей час ніяких небезпек щодо самої станції немає. Але ми не знаємо, що відбувалося на сховищах з радіоактивними відходами. Вони не менш небезпечні за саму ЧАЕС. До них персонал не допускався", – зазначив глава ДАЗВ.
Водночас він наголосив, що зона відчуження дуже замінована.
"Після того, як російські окупанти залишили зону, ми спостерігаємо вздовж доріг дуже велику кількість мін. Є факт підриву нашого співробітника та тварин, які там проживають. Зараз працює ЗСУ", – прокоментував Крамаренко.
Як повідомляла Енергореформа, зокрема, глава НАЕК "Енергоатом" Петро Котін під час тривалого відключення енергопостачання майданчика ЧАЕС через обстріли окупантами, наголошував, що основна небезпека цього полягає у відсутності електропостачання сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП-1, де перебуває паливо, відвантажене з усіх енергоблоків ЧАЕС, понад 20 тис. паливних збірок.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.