Заплановане на найближчий час виведення в ремонти певних блоків атомної та теплової генерації, а також закінчення паводку може призвести до дефіциту електроенергії, передає Енергореформа.
Так вважає виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.
"Ситуація в енергосистемі покращилася через низку факторів, але її не можна назвати стабільною, бо вже за деякий час у нас плануються регламентні роботи на деяких блоках атомної та теплової генерації, закінчиться паводок, тому ситуація змінюватиметься, і можливо, буде знову виникати дефіцит ресурсу", – сказав він в ефірі національного телемарафону Єдині новини 15 лютого.
Факторами відсутності дефіциту е/е, який фіксується останні чотири дні, він назвав потепління, збільшення виробництва ВДЕ, запуск блоків атомної та відновлення блоків теплової генерації, паводок, а також імпорт е/е з ЄС, який, за його словами, дозволяє задовольнити потреби промислових підприємств.
"Внаслідок цього у нас збалансованість в енергосистемі. Така ситуація триватиме, доки буде комбінація цих компонентів. Чи є ситуація стабільна? Ні. Треба працювати далі для того, щоб її покращувати", – підкреслив Сахарук.
При цьому він нагадав, що 75% теплової генераії пошкоджені або зруйновані ворожими обстрілами, і над їхнім відновленням триває робота.
За його словами, ситуацію в Одесі та Одеському районі, які постраждали внаслідок аварії в мережах НЕК "Укренерго" 4 лютого, вдалося покращити, хоч вона залишається досить складною.
"За останній тиждень "Укренерго" разом з іншими енергетиками, в тому числі, нашої компанії, зробили титанічну роботу і знайшли способи збільшити обсяги передачі е/е в Одесу та Одеський район. Роботи тривають. Ще декілька тижнів потрібно, щоб остаточно стабілізувати ситуацію, за умови, що не буде нових обстрілів росіян", – пояснив топ-менеджер ДТЕК.
Він уточнив, що світло в Одесі та Одеському районі в середньому на добу подається до 19 годин, але поки через стан мереж неможливо доставити необхідний обсяг е/е до споживача.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.