Значний дефіцит е/е через масштабні пошкодження українських електростанцій спостерігається протягом майже всієї доби, зменшуючись удень завдяки активній роботі електростанцій на ВДЕ, передає Енергореформа.
Про це повідомила НЕК "Укренерго".
Згідно з її інформацією в телеграм 9 травня, сьогодні ввечері, з 18:00 до 24:00, будуть діяти графіки обмеження потужності для промислових споживачів.
Але, якщо споживання продовжить зростати, можливе застосування аварійних відключень, яке торкнеться й побутових споживачів, попереджає системний оператор.
При цьому він зазначає, що для уникнення відключень побутових споживачів диспетчерський центр "Укренерго" застосовує всі можливі заходи подолання дефіциту: імпорт та аварійну допомогу з країн Європи, обмеження споживання промислових споживачів.
"Укренерго" закликає ощадливо споживати е/е, особливо 18:00 до 24:00.
Вона також додала, що на ранок в Україні знеструмлені 411 населених, через бойові дії є нові знеструмлення у Донецькій, Запорізькій, Харківській областях.
Джерело: https://t.me/Ukrenergo/2821
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.