Мережеві обмеження зберігаються лише на Одещині.При цьому в "Укренерго" наголосили, що минулої доби ворог піддав масованим артилерійським обстрілам енергетичну інфраструктуру в Харківській, Херсонській, Сумській, Запорізькій, Донецькій областях.
"3 лютого, завдяки вжитим заходам, а також метрологічним умовам, ситуація з електропостачанням продовжує покращуватися. Так, очікуваний дефіцит електричної потужності на вечірній максимум становитиме близько 17,5% потреби", – йдеться у повідомленні.Там також зазначили, що, як і раніше, у зв'язку з бойовими діями найскладніша ситуація зі знеструмленнями в Донецькій, Херсонській та Харківській областях.
При цьому скоротився середній час без електропостачання на добу – на 2 лютого він дорівнював 464 хв (майже 8 годин), на позавчора – 649 хв (майже 11 годин). Максимальний показник відсутності електрики у 2023 році в області зафіксовано 27 січня – 859 хвилин.Згідно з інформацією "Сумиобленерго" у Facebook, в області продовжуються заходи щодо стабілізації напруги, внаслідок чого графіки погодинних відключень у Сумах та області не застосовуються другу добу. Про повернення графіків обленерго обіцяє повідомити у своїх інформресурсах.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.