Дефіцит потужності на вечір п'ятниці, 25 листопада, залишається на рівні 30%, яким був на ранок, передає Енергореформа.
Про це повідомляє НЕК "Укренерго".
"Станом на 19.00 25 листопада в енергосистемі зберігається суттєвий дефіцит – 30% від потреби", – йдеться у повідомленні НЕК 25 листопада ввечері.
При цьому в компанії зазначили, що поетапне оновлення енергосистеми продовжується, ремонтні бригади працюють цілодобово і йде підключення електроенергії побутовим споживачам.
"Щоб тримати баланс у системі в таких умовах, диспетчерський центр "Укренерго" ще вранці довів до кожного обленерго обсяги споживання, яких вони повинні дотримуватись протягом доби", – пояснив системний оператор.
За інформацією "Укренерго", обсяг наявних у системі потужностей достатній, щоб найбільш оптимально та рівномірно чергувати обмеження споживачів у кожній області та у Києві.
Водночас споживачів закликали максимально економно користуватися електроенергією, що дозволить менше застосовувати обмеження, спрямовані на запобігання аваріям, а також дозволить енергетикам зосередитися на ремонтах пошкоджених об'єктів, від яких залежить електропостачання цілих областей.
Як повідомляла Енергореформа, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду 25 листопада зазначив, що від 200 до 400 тис. споживачів знеструмлено в кожному регіоні України у той чи інший час.
Внаслідок атаки Росії 23 листопада, українська енергосистема увійшла в блекаут, і зараз поступово відновлюється. На ранок 25 листопада дефіцит електроенергії знизився до 30%, на вечір 24 листопада він складав 50%.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.