Дефіциту ресурсу в енергосистемі немає, у нічні години після тривалої перерви планується експорт електроенергії до Молдови, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його щоденним оновленням про ситуацію в енергосистемі, у резерві є чотири блоки ТЕС, які можуть бути включені в роботу у разі потреби.
Також у нічні години після відсутності понад місяць передбачається експорт до Молдови. Міненерго не вказує його обсяг, інформація про нього також не відбражається на сайті ENTSO-E. Крім цього, на 16% знизився імпорт електроенергії порівняно з суботою – до 11 600 МВт-год.
Водночас міністерство повідомило, що у Донецькій області енергетики частково заживили ТЕС, яка напередодні зазнала масованих ворожих обстрілів.
Але, як зазначає Міненерго поряд з цим, під обстріл потрапила бригада енергетиків, яка ремонтувала повітряну лінію 110 кВ, пошкоджену під час обстрілу прифронтової ТЕС. На щастя, постраждалих немає.
Повітряні лінії обленерго 10 кВ були пошкоджені також у Чернігівській області внаслідок кількох ворожих обстрілів.
Це призвело до одночасного відключення понад 3800 споживачів у 9 населених пунктах.
Як повідомляла Енергореформа, 30 грудня ввечері була зупинена генерація е/е прифронтової ТЕС ДТЕК через черговий обстріл, якого вона зазнала, і серйозного пошкодження обладнання. ТЕС була атакована російськими агресорами за останні два місяці більше десятка разів.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.