Дефіциту електроенергії немає, за командою НЕК "Укренерго" 26 березня зменшувалося навантаження на об’єкти ВДЕ з 16:07 до 17:14 обсягом 398 МВт, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Водночас, згідно з його щоденним оновленням в Телеграм-каналі 26 березня, минулої доби через значні пошкодження після обстрілів РФ з 22 березня та неможливість передати необхідні обсяги електроенергії за вказівками "Укренерго" застосовувалися погодинні та аварійні відключення електроенергії в Одеській, Харківській, Дніпропетровській областях та в пікові години у Хмельницькій області.
Імпорт е/е після рекордного з початку року показника в 18 649 МВт-год 26 березня знизився майже на третину – до 12 702 МВт-год. Експорту немає четвертий день поспіль.
Через бойові дії була знеструмлена шахта в Донецькій області, де перебувало 12 людей, але станом на ранок шахту заживили.
Разом з тим в аварійний ремонт після обстрілів вийшла ПЛ 110 кВ у Сумській області, до знеструмлень споживачів це не призвело. Але через обстріл повітряних ліній у Чернігівській області за добу відключені понад 400 споживачів у 6 населених пунктах.
Міненерго також повідомило, що на території підстанції в Дніпропетровській області виявлений БПЛА, який прибрали з території працівники ДСНС.
Енергетикам також вдалося оперативно заживити підстанцію в Одеській області, вимкнення якої через технологічні порушення призвело до короткочасного порушення руху потягів.
Враховуючи погодні умови, завершено опалювальний сезон у м. Кам’янське Дніпропетровської області.
Як повідомляла Енергореформа, 25 березня закінчили опалювальний сезон у Харкові, з 28 березня планується його закінчення у Києві.
Джерело: https://t.me/energyofukraine/1869
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.