Державна інспекція енергонагляду України (Держенергонагляд) поглиблено перевірить застосування операторами системи розподілу (ОСР, обленерго) графіків погодинних відключень та справедливого розподілу е/е в областях, передає Енергореформа.
Про це повідомила інспекція з посиланням на її голову Руслана Слободяна 11 липня.
"Держенергонагляд тримає на постійному контролі питання застосування графіків погодинних відключень. Ми уважно відстежуємо потік звернень громадян щодо несправедливого розподілу. І вже бачимо кілька областей, де, ймовірно, найближчим часом відбудеться поглиблена перевірка", – сказав Слободян в ефірі телемарафону Єдині новини".
За його словами, на місцях вивчатиметься, як саме обленерго дотримуються принципу соціальної справедливості при розподілі електроенергії.
Як зазначив голова Держенергонагляду, нині лідером за кількістю скарг з боку споживачів є Дніпропетровська область, і найімовірніше, що поглиблена перевірка розпочнеться саме з неї, після чого відбудеться ще в п'яти-шести регіонах.
При цьому він пояснив, що графіків погодинних відключень можуть не дотримуватися через те, що на стабілізаційні відключення накладаються аварійні, спричинені, зокрема, спекою.
"Водночас є обґрунтовані підозри, що деякі обленерго не зовсім правильно застосовували графіки погодинних відключень. Це ми ретельно перевіримо. За результатами будуть видані відповідні приписи щодо усунення порушень із рекомендаціями щодо подальшого їхнього уникнення", – констатував Слободян.
Джерело: https://sies.gov.ua/news/derzhenerhonahliad-zdiisnyt-pohlyblenu-perevirku-zastosuvannia-hrafikiv-vidkliuchen-ruslan-slobodian
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.