АТ "Енергетична компанія України" ("ЕКУ") та UGB (Укргазбанк) підписали договір про співпрацю в межах нового механізму акредитації трейдерів електроенергії, передає Енергореформа.
"ЕКУ" стала першою енергопостачальною компанією, яку банк рекомендує як надійного партнера для підприємств та громад, що планують реалізовувати згенеровану зелену електроенергію", – йдеться в пресрелізі "ЕКУ 13 лютого.
Зазначається, що акредитація трейдерів е/е включає в себе детальний аналіз показників діяльності енергокомпаній, після чого Укргазбанк публікує дані про них у відкритому переліку на своєму сайті.
"Розвиток зеленої енергетики є одним зі стратегічних пріоритетів енергобезпеки країни. Як лідери в своїх сегментах, "ЕКУ" та UGB мобілізують всі ресурси та спільний досвід, щоб забезпечити інвесторам в "зелену" генерацію максимальні можливості для роботи на ринку е/е та будівництва нових об’єктів", – зазначив генеральний директор компанії Віталій Бутенко.
Як повідомляла Енергореформа, "ЕКУ" створила балансуючу групу, яка є найбільшою за розмірами. Туди входить, зокрема, НАЕК "Енергоатом", а також виробники зеленої е/е.
На початку січня в інтерв’ю Енергореформі гендиректор "ЕКУ" Віталій Бутенко повідомляв, що держпідприємства з цієї балансуючої групи за два роки її роботи отримали 1,2 млрд грн додаткових доходів завдяки оптимізації небалансів е/е.
Також "ЕКУ" позиціонує себе як оператора розподіленої генерації й пропонує повний комплекс послуг бізнесу і територіальним громадам із створення енергетичних потужностей для власних потреб.
Компанія є членом Української вітроенергетичної асоціації та Асоціації сонячної енергетики України, а також співпрацює з іншими організаціями, що підтримують розвиток ВДЕ-сектору.
Джерело: https://ecu.gov.ua/
www.facebook.com/Ukrgasbank/posts/pfbid0216rwfhD6qKUhVh8TCrMSJ3fHPK7KDLJXaXvC3Fy39aApemgNoZLdMSqduEaYF4vol
На фото: Ілля Притула ("ЕКУ") та Юрій Носік (Укргазбанк)
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.