Державний енерготрейдер АТ "Енергетична компанія України" (ЕКУ) у травні 2024 року імпортував найбільший обсяг електроенергії від початку комерційної діяльності з літа 2022 року, передає Енергореформа.
"Цей обсяг на понад третину більше, ніж у квітні, і в понад 2 рази більше за березневий показник", – йдеться у релізі компанії 3 червня.
Зазначається також, що для компенсації дефіциту електроенергії в Україні "ЕКУ" розпочала постачання електроенергії зі ще одного ринку – Польщі, яка стала четвертою країною після Угорщини, Словаччини та Румунії, звідки ЕКУ здійснює імпорт.
У травні "ЕКУ" також уклала низку контрактів на цільовий імпорт електроенергії промисловим споживачам. У зв’язку із запровадженням графіків відключень минулого місяця відновився попит на таку послугу з боку українських підприємств.
"Дефіцит електроенергії змушує бізнес і промисловість шукати інструменти як зменшити тривалість відключень електроенергії. Цільовий імпорт є оперативним рішенням, яке допомагає підприємствам уникати простоїв у роботі і, як наслідок, збитків, – зазначив генеральний директор ЕКУ Віталій Бутенко.
Він додав, що у середньотерміновій перспективі частина клієнтів компанії також розглядає можливості для розвитку власної генерації.
"Ми відпрацьовуємо з ними різні сценарії для якнайшвидшого розгортання таких додаткових потужностей та забезпечення економічної стійкості цих проектів", – зазначив Бутенко.
Як повідомляла Енергореформа, Кабінет міністрів своєю постановою № 611 від 30 травня 2024 року довів для промисловості з 30% до 80% частку імпорту в споживанні е/е в кожній конкретній годині, яка гарантує збереження електропостачання при погодинних відключеннях.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.