Представники держави в наглядову раду АТ НАЕК "Енергоатом" будуть обиратися після формування короткого списку кандидатів в незалежні її члени, передає Енергореформа.
Про це повідомив застуник міністра економіки Олексій Соболев.
"Буде якийсь короткий перелік кандидатів, 5-10 осіб, та буде зрозуміло, які у них є компетенції і яких компетенцій не вистачає. Завдання – мати наглядову раду, яка працювала б як команда та мала компетенції з усіх боків, тому (обрання представників держави) – це наступний крок після затвердження короткого списку людей в наглядову раду", – сказав Соболев в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Щодо активності претендентів у незалежні члени Наглядової ради, подача заявок на конкурс з відбору яких закінчується 4 березня цього року, Соболев відповів: "Більшість анкет подають в останні пару днів, тому краще почекати".
Що стосується обрання правління "Енергоатома", то за словами заступника міністра економіки, це питання до наглядової ради.
"Яке вона прийме рішення, так і буде робити. Уряд до цього відношення не матиме", – зазначив Соболев.
Він наголосив, що питання від уряду – це обрати наглядову раду, яка професійно зможе виконувати ці обов'язки.
У повному обсязі інтерв'ю з Олексієм Соболевим читайте згодом на сайті агентства "Інтерфакс-Україина" www.interfax.com.ua
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.