Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) планує у січні цього року провести інспекційне обстеження Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), за результатами якого розгляне питання ліцензування сховища, передає Енергореформа.
Про це повідомив в.о. голови інспекції Олег Коріков.
"Ми припускаємо, що в січні 2022 року відбудеться інспекційне обстеження об’єкта (ЦСВЯП - ЕР), за результатами якого наша ліцензійна комісія розгляне відповідні матеріали, і відповідним чином в установленому порядку буде ухвалено рішення", – сказав Коріков в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Він уточнив, що рішення по ліцензії ЦСВЯП буде прийнято регулятором після опрацювання підготовлених НАЕК "Енергоатом" документів, зняття зауважень експертизи, проведення інспекційних обстежень по об’єкту.
"Дуже великий шлях вже пройдений, я бачу, що ми на фініші, але потрібно ще попрацювати як експлуатуючій організації, так і регулюючому органу, і нашій організації технічної підтримки", – пояснив Коріков.
Важливі деталі:
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.