Харків та Харківська область сьогодні є пріоритетом для Міністерства енергетики у вирішенні завдань енерго- та теплозабезпечення після масованих обстрілів РФ та руйнування генеруючих об'єктів, передає Енергореформа.
Про це зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
"Ми працюємо постійно. Є відповідні програми, є відповідний штаб, який цим займається 24/7. Вже сьогодні визначені відповідні точки, визначене устаткування, яке треба буде встановити до початку опалюваного сезону саме в Харкові та Харківській області", – сказав Галущенко під час Години запитань до уряду в Верховній Раді 24 травня.
"Не хочу зараз про деталі, але сьогодні ми виходимо з того, як швидко забезпечити автономність в теплопостачанні та електропостачанні... у разі якщо Зміївська ТЕС не зможе взагалі відновитися до опалюваного сезону", – додав він.
За його словами, через постійні обстріли, близькість до ворога фактично повністю знищено генерацію в регіоні.
"Причому, знищені не тільки великі станції як Зміївська ТЕС чи ТЕЦ-5, а й маленькі станції ТЕЦ-3, ТЕЦ-2 ЕСХАР. Умовно, вони всі знищені майже під нуль", – наголосив глава Міненерго.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.