Для покращення ситуації з обсягами природного газу було б доцільно ввести максимально пільгові тарифи на його зберігання в ПСГ для нерезидентів з умовою першочергового права продажу цього газу Україні за ринковими цінами, передає Енергореформа.
Так вважає ексміністр енергетики, голова Ради "Всеукраїнської енергетичної асамблеї" Іван Плачков.
"Щоб поповнити наші ПСГ, я б запропонував зараз ввести дуже пільгові тарифи для нерезидентів на зберігання газу. Аби вони дуже зацікавилися і привезли свій газ нам", – сказав Плачков у розмові з журналістами в Києві.
При цьому глава ВЕА зазначив, що умовою такого пільгового зберігання має бути право України на першочерговий продаж їй цього газу за ринковими цінами у разі необхідності.
Він додав, що цей опалювальний сезон Україна завершить відносно стабільно, але наступний "буде складний по газу".
Як повідомляла Енергореформа, ексміністр енергетики Ольга Буславець наприкінці минулого тижня оцінювала рівень запасів природного газу в українських підземних сховищах (ПСГ) в 7,8 млрд куб. м, що нижче минулого року на 24% (з урахуванням 0,08 млрд куб. м газу нерезидентів).
За її прогнозами, для покриття дефіциту природнього газу Україні в 2025 році доведеться імпортувати 2-3 млрд куб. м.
Водночас міністр енергетики Герман Галущенко в бліцінтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна" сказав, що Україна до кінця 2025 року потребуватиме імпорту не менш як 1 млрд куб. м газу. Він також додав, що Україна буде говорити з міжнародними партнерами про додаткове фінансування на придбання газу та допускає отримання газу в якості гранту.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.