Дністровська ГЕС ПрАТ "Укргідроенерго" за перше півріччя 2023 року виробила 502 млн кВт-год електроенергії, що становить 111 % від планового показника, передає Енергореформа.
Про це повідомив директор ГЕС Вячеслав Клим.
"У важких умовах розбалансованої енергетики, через постійні атаки ворога на обʼєкти енергетичної інфраструктури, Дністровська ГЕС, як і всі гідроелектростанції Укргідроенерго працювала забезпечуючи роботу об’єднаної енергетичної системи та оперативно покривала дефіцит потужностей", – цитує Клима прес-служба Укргідроенерго на сайті 24 липня.
За його словами, з початку року станція працювала у піковому режимі, виконуючи сезонне врегулювання стоку, а приплив води за перше півріччя склав 5 069 млнм3.
Директор ГЕС також зазначив, що протягом місяця з 12 квітня по 12 травня проводились екологічні попуски з Дністровського водосховища у пониззя річки Дністер, що забезпечило необхідні і оптимальні умови для збереження прісноводних систем, а також для людей, що проживають нижче за течією.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.