Після тривалого ремонту до мережі підключено блок ТЕЦ, який додасть до енергосистеми 250 МВт потужності, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Крім того, як зазначає міністерство у своєму Телеграм-каналі 9 лютого, після аварійних ремонтів до роботи повернуто 3 одиниці генеруючого обладнання, а в резерві сім блоків ТЕС, які буде задіяно у разі потреби.
Водночас, у короткострокові ремонти виведено 3 блоки і корпус ТЕС.
На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії обсягом 7896 МВт-год (на 8,5% більше вчорашнього показника), а також експорт – 1318 МВ-год до Польщі, Румунії, Словаччини, Молдови, що майже на третину менше вчорашніх обсягів.
"Ситуація контрольована. Система збалансована. Графіки відключень не застосовуються", – підкреслює Міненерго.
Там також повідомили, що в Києві повністю відновлено теплопостачання після ракетного обстрілу 7 лютого.
Разом з тим внаслідок бойових дій пошкоджено розподільні газопроводи у Куп’янському районі Харківської області та у м. Нікополь Дніпропетровської – є відключені споживачі.
Джерело: https://t.me/energyofukraine/1621
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.