Одна з ТЕС на 9 днів раніше запланованого терміну завершила поточний ремонт корпусу енергоблока, що дозволило додати до енергосистеми додаткові 100 МВт потужності, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Разом з тим, згідно з його оновленням у Телеграм-каналі 2 жовтня, зафіксовано низку відключень споживачів внаслідок технологічних порушень та бойових дій.
Зокрема, у Дніпропетровській області внаслідок технологічних порушень тимчасово знеструмлювалися 7,2 тис. споживачів, з цієї ж причини залишається без світла частина споживачів у Київській області.
Внаслідок бойових дій на Донеччині знеструмлювалися понад 18 тис. споживачів. Також через обстріли залишаються без світла частина споживачів у Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.
Крім того, Міненерго повідомило про смертельне ураження струмом тракториста у Полтавській області, який наблизив трактор на недопустиму відстань до проводів повітряної лінії.
У Херсоні після повені, яка виникла внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС 6 червня, залишаються знеструмленими понад 2 тис. споживачів із 15 тис., які були знеструмлені одразу після трагедії.
Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС, який почав знижуватися після підриву Каховськї ГЕС, станом на понеділок становить 15,83 м (мінус 0,83 м до рівня, про який йшлося одразу після підриву).
За даними Міненерго, перший день жовтня пройшов без комерційного імпорту електроенергії, натомість експорт до Словаччини та Молдови склав 4 257 МВт-год.
Фото з архіву.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.