Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС) ліквідувала всі виявлені осередки загоряння після дронового удару РФ вночі 14 лютого по Новому безпечному конфайнменту обʼєкту "Укриття" (НБК) над енергоблоком №4 Чорнобильської АЕС, радіаційний фон у нормі, передає Енергореформа.
Про це повідомила речниця ДСНС Світлана Водолага.
"Виявлені кілька осередків ушкодження, на місці яких виникли пожежі. Наразі пройшла ліквідація усіх осередків загоряння. Відкритого вогню немає. Триває ліквідація саме тління одного з осередків. Ситуація контрольована", – сказала вона в ефірі 24 каналу після 10 години 14 лютого.
"Радіаційний фон на майданчику ЧАЕС та у Зоні відчуження в межах норми", – наголосила Водолага.
Вона пояснила, що слідкує за радіаційним фоном відновлена завдяки партнерам Автоматизована система моніторингу, яка здійснює його щосекунди і передає в Укргідрометеоцентр та МАГАТЕ.
"Цього (рівень показників – ЕР) не вдасться приховати", – підкреслила речниця ДСНС, додавши, що заміри радіаційного фону також здійснюються вручну.
Що стосується характеру ушкоджень НБК та загрози обвалу, за її словами, це будуть визначати профільні фахівці, а верхолази ДСНС працюють, аби зняти конструкції, які можуть заважати подальшій роботі таких спеціалістів.
Як повідомляла Енергореформа, за інформацією Державної інспекції ядерного регулювання (ДІЯРУ), внаслідок удару 14 лютого російсього безпілотника по НБК "Укриття" над енергоблоком №4 Чорнобильської АЕС і пожежі пошкоджено цілісність зовнішньої оболонки НБК та обладнання в гаражі технічного обслуговування кранів.
Вона додала, що "вплив події на безпеку НБК обʼєкту "Укриття" потребує додаткової оцінки".
МАГАТЕ зі свого боку підтвердило вибух на Чорнобильській АЕС в ніч на 14 лютого, зазначивши що БПЛА влучив у дах ізоляційної споруди нової захисної оболонки, яка захищає зруйнований четвертий реактор на ЧАЕС.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.