"Зараз найкращий час для української компанії, щоб вийти на європейський ринок. До великої війни українському бізнесу було складно відчиняти двері в Європі. Наразі вони відчинені", – зазначив він.Тімченко уточнив, що за закордонні інвестиції ДТЕК у зелену енергетику відповідає DTEK Renewables International, що потенційно може стати першою компанією групи, яка вийшла на ІРО.
"IPO потрібно для доступу до дешевшого капіталу, щоб розширити базу інвесторів, посилити довіру інвесторів до компанії. Якщо компанія вийшла на IPO і живе за встановленими правилами – це знак якості. І це виводить на новий рівень діалог з інвесторами", – наголосив він.Загалом ДТЕК має амбітні плани щодо будівництва в Європі до 5 ГВт зеленої генерації, що вимагатиме інвестиції на рівні 6-6,5 млрд євро.
"Конкуренції дуже багато, тому що зелена генерація – один із драйверів економіки в Європі. Це підтверджує програма REPowerEU. Справжня складність у Європі – девелопмент. Ця проблема обговорюється на рівні Єврокомісії. Відведення землі, надання дозвільної документації – в Україні це простіше", – сказав Тімченко.За його словами, маржинальність "зелених" проектів у Європі можна порівняти з українськими.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.